Akademia SafeTech

Diamentowa nagroda w Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015”

Diamentowa nagroda w Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015” dla projektu SafeTech Atmosfera.

Statuetą został nagrodzony projekt SafeTech Atmosfera. Jest to autorski program służący do wykonywania wizualizacji i gromadzenia dokumentacji zanieczyszczeń gazowych powietrza atmosferycznego w obszarach morskich i w basenach portowych w Polsce. Służy przede wszystkim do przeprowadzania ustaleń czy nie dokonano zrzutu szkodliwych substancji gazowych ze statków lub zakładów przyportowych. Jest podstawowym narzędziem decyzyjnym pozwalającym chronić załogę przed zatruciem niebezpiecznymi gazami.

Projekt stosowany jest w pracy morskich służb ratowniczych i służb wojskowych m.in. straży granicznej. System SafeTech Atmosfera jest również niezwykle istotny dla miast portowych, ponieważ pozwala ustalić potencjalne zagrożenie mieszkańców zatruciem gazami w przypadku niekorzystnych wiatrów.

Po raz pierwszy został wykorzystany przez statek m/s Kapitan Poinc – perłę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w grudniu 2013 roku. Od tej pory znacznie ułatwione jest realizowanie przez polskie służby postanowień konwencji o ochronie środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego. „Atmosfera”  to realne narzędzie, które daje możliwość zbierania materiału dowodowego przeciwko sprawcom zanieczyszczenia  środowiska.

Konkurs „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015” to niezwykle prestiżowa uroczystość organizowana przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Obecna trzecia edycja konkursu wyłoniła i nagrodziła nowatorskie produkty i usługi o najwyższej jakości, zgłoszone do oceny przez firmy prowadzące działalność i zarejestrowane na terytorium Polski. Zgłaszane do konkursu  produkty, technologie i usługi spełniały kryteria potencjalnych zastosowań w służbach mundurowych Państwa w obszarze szeroko pojmowanego bezpieczeństwa zbiorowego.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii RP, pana ministra Stanisława Kozieja.

Napisali o nas:

www.altair.com.pl

www.gospodarkamorska.pl

www.trójmiasto.pl

www.morzaioceany.pl

nagroda diamentowa frame

Czekamy na pytania z dziedziny bezpieczeństwa Opiszcie i wyślijcie do nas swój problem, a najciekawszy rozwiniemy na łamach naszej Akademii.

captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych: imienia, nazwiska, nazwy firmy, adresu e-mail w celu przesyłania informacji handlowej promującej usługi i produkty sprzedawane przez SafeTech Marian Hoppe Sp.j.. z siedzibą w Suchym Dworze ul. Kruczkowskiego 8. W czasie gdy dane będą przetwarzane osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do wglądu w dane oraz prawo ich poprawienia. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawa prawna - ustawa z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Tymsamym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych i otrzymywanie informacji drogą mailową.

Ciekawy artykuł

Fundusz Sprawiedliwości dla strażaków z OSP – defibrylatory i inne produkty

Fundusz Sprawiedliwości dla strażaków z OSP – defibrylatory i inne produkty

więcej

Powiększamy dział serwisu. Dołącz do nas!

więcej

Czekamy na pytania z dziedziny bezpieczeństwa

Opiszcie i wyślijcie do nas swój problem, a na najciekawszy odpowiemy na łamach naszej Akademii.

Jesteśmy na Google+
Google+
Jesteśmy na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Youtube
YouTube