Realizacje

System detekcji gazów dla MS Kapitan Poinc

Do wykonywania monitoringu atmosfery nasz Klient potrzebuje najwyższej jakości urządzeń pomiarowych w standardzie międzynarodowym. Poprzedni system pomiarowy zużył się w ciężkich warunkach morskich.

Dla naszego Klienta SafeTech przygotował stacjonarny komplet detekcji gazów składający się z 12 głowic pomiarowych podzielonych na dwa zespoły po sześć głowic – dziób i rufa. Każdy zespół mierzy gazy: tlen, tlenek węgla, gazy wybuchowe, siarkowodór, amoniak oraz lotne związki organiczne LZO. Wcześniej statek był wyposażony w 10 głowic. Obecny poszerzony zestaw detekcji gazów obejmuje dodatkowe 2 głowice badające LZO.

Nowe głowice pomiarowe posiadają najlepsze możliwe parametry w zakresie temperaturowym, kompensacji termicznej i są odpowiednie na warunki morskie. Przystosowane są do ciężkich warunków atmosferycznych, odporne na mgłę wody słonej. W przeciwieństwie do poprzednich głowic pomiarowych posiadają dopuszczenia morskie SOLAS.

Sercem systemu jest centrala Vortex produkcji Crowcon, gdzie przetwarzane są sygnały płynące z głowic.

Obsługa statku obsługuje system poprzez oprogramowanie wizualizacyjne i archiwizujące zainstalowane na komputerze PC zlokalizowanym na mostku. Jako elementy ostrzegawcze zastosowano lampy błyskowe oraz syreny alarmowe zainstalowane na dziobie oraz rufie, ostrzegające załogę o wystąpieniu stężeń gazów niebezpiecznych dla zdrowia.

Zadaniem systemu pomiaru detekcji gazów jest zapewnienie bezpieczeństwa załodze statku pracującej m.in. przy likwidacji rozlewisk ropy i innych substancji niebezpiecznych na morzu. Dzięki opcji archiwizacji służyć może także jako źródło dokumentujące zdarzenia.

Po modernizacji system jest tożsamy z systemami detekcji gazó na statkach SARu innych państw basenu Morza Bałtyckiego.

MS Kapitan Poinc to statek poszukiwawczo-ratowniczy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Do jego zadań należą między innymi ratowanie życia i mienia na morzu, zwalczanie zanieczyszczeń olejowych, gaszenie pożarów na statkach, holowanie oceaniczne, łamanie pokrywy lodowej, rozpoznawanie skażeń.

 

Zobacz więcej realizacji TUTAJ

Ciekawy artykuł

Powiększamy dział serwisu. Dołącz do nas!

więcej

Pakiet Bezpieczny Przemysł już dostępny!

Pakiet Bezpieczny Przemysł to kompleksowa obsługa bezpieczeństwa gazowego dużych i małych firm.

więcej

Czekamy na pytania z dziedziny bezpieczeństwa

Opiszcie i wyślijcie do nas swój problem, a na najciekawszy odpowiemy na łamach naszej Akademii.

Jesteśmy na Google+
Google+
Jesteśmy na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Youtube
YouTube